Vyhľadať
Close this search box.
Vyhľadať
Close this search box.

USB Himalájska Soľná Lampa miska

45,90

Dostupné na objednávku

Zdieľať produkt

Popis

Elektrická USB lampa – Miska s himalájskou soľou

Himalájska soľná lampa – miska s kúskami himalájskej soli je ručne vyrobená a pochádza priamo z himalájskych hôr. Každý kus je vybraný pre svoju priesvitnú ružovú farbu a fazetovú krásu. Soľ pochádza z 250 miliónov rokov starého vyschnutého morského dna z čias, keď bola zem pokrytá vodou, a to bol prastarý oceán, kde sa verí, že život začal. Soľ k vám dnes prichádza vo forme lampy meniacej farby s USB napájaním, ktorá po rozsvietení vydáva to, čo by sa dalo nazvať prvotnou žiarou, jednou časťou západu slnka, jednou časťou roztavenej lávy, čím sa vytvorí zdroj svetla, ktorý uchvátil všetkých, ktorí ju vidia. Ľudia hovoria, že radi sedia pri našich soľných lampách, pretože sa v tom čase cítia upokojujúco a uvoľňujúco.
Himalájske soľné lampy sú v posledných rokoch čoraz populárnejšie, a to z dobrého dôvodu. Esteticky sú krásne na pohľad a poskytujú príjemnú teplú žiaru. A čo je dôležitejšie, je známe, že majú mnoho zdravotných výhod a vlastností. Tieto soľné lampy sú bloky čistej himalájskej soli, známej aj ako „vitamíny vzduchu“. Vyrábajú sa zo soli, ktorá pochádzala zo starých oceánov.

Ako fungujú himalájske soľné lampy?

Sme obklopení pozitívnymi a negatívnymi iónmi. Pozitívne ióny sú vytvárané elektronickými zariadeniami a nazývajú sa „elektronické znečistenie ovzdušia“ alebo „elektro-smog“. Elektronika môže spôsobiť zdravotné problémy, ako sú alergie, stres a nespavosť.
Soľné lampy fungujú tak, že vyžarujú záporné ióny. Kryštály soli v kombinácii so zdrojom svetla zo žiarovky produkujú záporné ióny, ktoré pôsobia ako neutralizátory kladných iónov. To má za následok čistiaci účinok na vzduch v miestnosti a môže odstrániť tieto zdravotné problémy.
Aby ste mohli dýchať čistý a čerstvý vzduch, je dôležité byť čo najviac obklopený zápornými iónmi.
Himalájske soľné lampy tiež čistia vzduch pomocou sily hygroskopie, čo znamená, že priťahujú molekuly vody z okolitého prostredia a potom tieto molekuly – ako aj akékoľvek cudzie častice, ktoré môžu prenášať – absorbujú do kryštálu soli. Keď sa himalájska soľná lampa zahreje od tepla produkovaného žiarovkou vo vnútri, tá istá voda sa potom vyparí späť do vzduchu a zachytené častice prachu, peľu, dymu atď. zostávajú zachytené v soli.
Aké sú zdravotné výhody himalájskych soľných lámp?
1. Vyčistite a dezodorizujte vzduch
Pravdepodobne najznámejšou výhodou – a prečo ich väčšina ľudí používa – je ich neuveriteľná schopnosť odstraňovať prach, peľ, cigaretový dym a iné nečistoty zo vzduchu.
2. Znížte príznaky alergie a astmy
Himalájske soľné lampy odstraňujú z okolitého vzduchu mikroskopické čiastočky prachu, srsti domácich zvierat, plesne a podobne, preto umiestnenie lampy do miestností, kde trávite najviac času, môže vážne obmedziť príznaky alergie. Dokonca aj ľudia, ktorí trpia astmou, by si mali po týždni či dvoch všimnúť veľký rozdiel. (V skutočnosti je himalájska soľ veľmi dobrá pre vaše dýchacie cesty, dokonca existujú aj inhalátory himalájskej soli!)
3. Uľahčuje kašeľ
Keď sa himalájska soľná lampa zahreje a začne svoj hydroskopický cyklus častíc vo vzduchu, zmení sa aj náboj molekúl, ktoré sa uvoľňujú. Väčšina domácností je naplnená kladne nabitými iónmi, ktoré nie sú zvlášť dobré pre zdravie človeka. Kladné ióny sú vytvárané množstvom vecí, ale primárnym zdrojom pre väčšinu z nás je naša elektronika.
Jednou zo zdravotných nevýhod dýchania veľkého množstva kladných iónov vo vzduchu je to, že mikroskopické chĺpky, ktoré lemujú dýchaciu trubicu, sa stávajú pomalými a nefungujú tak dobre, aby zabránili kontaminácii v našich pľúcach. Keďže himalájska soľná lampa absorbuje vodu a častice zo vzduchu, berie so sebou aj kladné ióny. Potom, keď zahriata soľ uvoľní očistenú vodnú paru späť do vzduchu, vylúči aj negatívne ióny, ktoré majú opačný účinok na naše dýchacie cesty – zvyšujú aktivitu rias, aby boli vaše pľúca čisté.
Čo to všetko znamená v skratke: Himalájske soľné lampy okrem odstraňovania nečistôt zo vzduchu pomáhajú vášmu telu filtrovať vzduch efektívnejšie, takže žiadne cudzie častice, ktoré náhodou vdýchnete, sa nedostanú do pľúc.
4. Zvýšte hladinu energie
Jazdiť po vidieku so stiahnutými oknami, tráviť čas na pláži alebo kempovať v horách alebo sa jednoducho ráno osprchovať, to všetko je pre mnohých ľudí povzbudzujúce. Nie je náhoda, že toto všetko sú aktivity, ktoré nás vystavujú zvýšeným koncentráciám záporných iónov, ako sú tie, ktoré vytvárajú himalájske soľné lampy. Faktom je, že kladné ióny vyčerpávajú naše telá od energie. Ak sa neustále cítite unavení a neviete prečo, skúste ponechať himalájsku soľnú lampu v miestnosti alebo miestnostiach, kde trávite najviac času. Asi po týždni by ste si mali všimnúť rozdiel.
5. Neutralizujte elektromagnetické žiarenie
V súčasnosti väčšina z nás žije v metaforickom oceáne elektromagnetického (EM) žiarenia, ktoré prúdi z našej elektroniky (tj televízia, počítač, mobilný telefón, tablet, spotrebiče, stereo atď.). Hoci môžu byť neviditeľné, dlhodobé účinky vystavenia EM môžu byť dosť vážne. Je známe, že neustále vystavenie EM žiareniu okrem iného zvyšuje hladinu stresu, spôsobuje chronickú únavu a znižuje imunitnú odpoveď tela.
Himalájske soľné lampy vyžarujú do vzduchu záporné ióny a neutralizujú elektromagnetické žiarenie. Majte jeden vedľa počítača, televízora a iných elektrických zariadení, ktoré často používate, aby ste znížili potenciálne nebezpečenstvo pre vás a vašu rodinu.
6. Lepší spánok

Ďalším vedľajším účinkom, ktorý má za následok nadmerné vystavovanie sa kladným iónom vo vzduchu je to, že vás môže pripraviť o kvalitný spánok. Stáva sa to preto, že tieto pozitívne nabité častice môžu skutočne znížiť prísun krvi a kyslíka do mozgu, čo vedie k nepravidelnému spánku. Himalájske soľné lampy sú prirodzené generátory záporných iónov, takže môžu pomôcť zvrátiť tento problém. Umiestnite jednu do vašej spálne, aby ste zlepšili kvalitu vzduchu, aby ste mohli lepšie spať.

7. Zlepšite náladu a koncentráciu
Himalájske soľné lampy sú skvelým spôsobom, ako si prirodzene zlepšiť náladu alebo vám pomôžu relaxovať a zrelaxovať na konci dňa. Zároveň a na opačnej strane mince sú tieto lampy skvelé na zlepšenie koncentrácie. Opäť je to kvôli účinku záporných iónov na vaše telo, zlepšujúcemu zásobovanie mozgu a iných orgánov krvou a kyslíkom, ako aj poskytovaním podpory serotonínu – neurotransmiteru, vďaka ktorému sa (doslova) cítime šťastní.
8. Liečte sezónnu afektívnu poruchu
Okrem vytvárania záporných iónov, ktoré zlepšujú náladu a hladinu energie, je mäkké, prirodzené svetlo vyžarované týmito soľnými lampami dostatočne blízko k teplej žiare slnečného žiarenia, že môže byť dokonca použité na zmiernenie príznakov sezónnej afektívnej poruchy.
9. Znížte statickú elektrinu vo vzduchu
Aj keď to na prvý pohľad nie je „zdravotný prínos“, statická energia je otravná vec. Spôsobuje stres, rozpaky a frustráciu. Statická elektrina vás vybije, keď to najmenej čakáte, keď sa naťahujete po kľučke dverí, bozkávate svojho manžela alebo manželku pred spaním alebo sa pokúšate pohladkať svojho psa alebo mačku. Statická energia vám môže spôsobiť zlé vlasy alebo znemožniť čistenie omrviniek alebo kávovej usadeniny z kuchynskej linky.
Vytvorte si u vás doma dokonalú atmosféru
Soľná lampa – miska vyrobená z prírodných kryštálov himalájskej soli meniaca farby na mramorovom podstavci.
Ručne ťažené a ručne vyrobené do tvaru misky s kúskami soli, ktoré sa dajú vložiť do misky.
Po rozsvietení soľná lampa vyžaruje upokojujúcu a upokojujúcu jantárovú farbu a tiež mení farby.
Fantastický darček na kolaudáciu, narodeniny alebo Vianoce.
Vhodné: Čelo postele, obývačka, pracovňa, kancelária.
Pôvod: Pakistan
Obsahuje kábel USB
Dodávané aj so žiarovkou.
Rozmery 15cm x 9 cm

Hmotnosť                                                     3 kg

Váha lampy        Max.vzdialenosť účinku v m      Veľkosť plochy v m2

0,5 – 1 kg             1,5 m                                         do 5 m2

2-3 kg                  2 m                                            do 10 m2

3-5 kg                  2,5 m                                         do 12 m2

5-7 kg                  3 m                                            do 15 m2

10-12 kg              3,5 m                                         do 20 m2

18-25 kg              4 m                                            do 30 m2

35-50 kg              5 m                                            do 40 m2

Môže Vás zaujímať