Vyhľadať
Close this search box.
Vyhľadať
Close this search box.

Posedenie na balkóne

Slnko sa už ukazuje v plnej sile a mnoho ľudí začína využívať balkóny alebo loggie na príjemné posedenia. Balkón poskytuje relax a oddych na čerstvom vzduchu, avšak stále v bezpečí domova. Je to tiež útočisko po náročnom dni. Ako si ho však spríjemniť? V tomto článku vám ponúkame vám niekoľko typov a trikov, ktoré vám pomôžu si toto vaše súkromné miesto čo najviac zútulniť. 

Príprava

Po zime, kedy bol balkón skôr skladom ako pekným miestom, je potrebné ho najprv upratať. Povyhadzovať zbytočné veci, nakúpiť nábytok a pustiť sa do úpravy. 

Nábytok vyberáme podľa veľkosti balkóna. Štýlové je aj paletové posedenie, ktoré sa dá jednoducho poskladať. Palety očistíme a poskladáme na seba alebo vedľa seba. Keď sme balkón upratali, nábytok máme pripravený, môžeme sa pustiť do jeho zútulňovania.

Farby

Balkón možno ladiť do rôznych farebných kombinácií. Biela, krémová alebo prírodná hnedá sú overené klasiky. Ak však preferujete inú farbu, smelo do toho, fantázií sa medze nekladú. Je však potrebné myslieť aj na to, aká farba ladí s ktorou. Prírodnou kombináciou hnedej a zelenej nič nepokazíte. Moderná je aj oranžovo zeleno hnedá, modro žltá alebo obyčajná bielo krémová kombinácia.

Textílie

Textilné doplnky rôznych štýlov, tvarov a štruktúr dodajú vášmu balkónu tú správnu atmosféru. Využite podsedáky, rôzne deky alebo dekoračné vankúše. V ponuke sú podsedáky štvorcové alebo kruhové rôznej hrúbky a materiálu. Farebný výber je na vás, myslite však pri tom na kombinácie farieb, ktoré ste si určili na začiatku. Miesto podsedákov možno využiť aj vankúše. Ak ste na balkón umiestnili paletové sedenie alebo lavičku, prekryte ich dekami. Deky nielen zútulnia a spríjemnia sedenie, ale pomôžu vtedy, keď sa ochladí. Na lavičku umiestnite vankúšiky. Pri ich výbere zohľadnite štýl a farby, do ktorých ladíte váš balkón. V prípade, že máte loggiu zasklenú, na jej podlahu kľudne umiestnite koberček. Koberčeky nájdete rôznych tvarov, farieb, štýlov, ale aj z rôznych materiálov.

Osvetlenie

Krásne osvetlený balkón má tú správnu atmosféru. Využite rôzne svetielka, sviečky alebo solárne osvetlenie. Svetelné šnúry možno zavesiť na zábradlie, stenu, balkónové okná alebo dvere. Lampáš položený na stolíku alebo poličke osvetlí celý priestor. Ak máte možnosť, zaveste ho na strop loggie. V prípade, že preferujete ekologickejšie riešenia, v ponuke sú aj rôzne solárne svetlá do kvetináčov alebo lampáše so solárnym nabíjaním. Keď ste tradičnejší typ, dekoračné sviečky alebo svietniky poukladané na rôznych miestach dodajú priestoru romantický nádych.

Rastliny

Mnoho z nás využíva balkón na pestovanie okrasných alebo úžitkových rastlín. Rastliny samotné je možné využiť ako dekorácie. Možností je mnoho. Od kvetináčov, cez rôzne závesné rastliny po celé zelené steny alebo policové regály s kvetmi. Balkónu dodajú prírodný zelený charakter a jeho priestor pekne doplnia a zútulnia.

Dekorácie

Ako dekorácie na balkón alebo loggiu možno použiť skoro všetko. Od sošiek, košíkov, fontán, po závesné macramé dekorácie či iné závesné dekorácie. Pri dekorovaní stačí využiť svoju fantáziu. Lapač snov alebo stolová fontánka na baterky pekne doplnia váš balkón. Váza s umelými či živými kvetmi položená na stole, rámik s fotografiou umiestnený na stolčeku alebo obyčajné hodiny zavesené na stene vám pomôžu príjemne relaxovať a užívať si prítomný okamžik.

Takto zutulnený balkón alebo loggia bude miesto, kde sa stretneme s pokojom a radosťou. Budeme tam chodiť si oddýchnuť a zrelaxovať. Posedieť s dobrou knihou, pri káve alebo s priateľmi či rodinou. Štýlový balkón nám bude útočiskom pred hektickým svetom, ktorý necháme za zavretými dverami. Je to len váš priestor a, ako si ho zútulnite je len na vás. Potrebné dekorácie, ozdoby alebo predmety nájdete v našich predajniach alebo na eshope.

Kategórie článkov