Tajomstvo dokonalého varenia

Kvalitný a multifunkčný hrniec Lava stone

Hrnce, čajníky, panvice, kastróly a kvalitné kuchynské náčinie by nemali chýbať v žiadnej domácnosti. V dnešnej dobe je však veľmi náročné nájsť riad do kuchyne, ktorý by bol naozaj odolný, trvácny a umožní nám viesť aktívny život bez obavy, že si pripálime jedlo. Aký hrniec si teda vybrať? V nasledujúcich pár riadkoch vám predstavíme multifunkčný hrniec, ktorý je nielen odolný, má dlhú životnosť no je vhodný aj na indukciu. Pozrieme sa na to, čo ho robí takým odolným a užitočným.

Jeden z multifunkčných, veľkých hrncov v našej jarnej ponuke je (séria riadu Lava) hrniec Lava stone. Hrniec je vyrobený z extrudovaného hliníku, s päťvrstvovým povlakom z lávového kameňa s časticami piesku. Tento povlak poskytuje hrncu vysokú pevnosť a neobyčajnú odolnosť. Je odolný proti poškriabaniu vidličkou, nožom či iným príborom. Možno ho preto čistiť aj drôtenkou, ktorá však nie je potrebná. Na premiešanie ingrediencií v hrnci je možné použiť akékoľvek príslušenstvo – teflónové, drevené aj kovové. Vplyvom teploty sa nedeformuje, je vhodný aj do umývačky riadu, avšak ručné umývanie jeho životnosť predlžuje. Lávový povlak hrnca sa rýchlo zohreje dočervena, urýchľuje proces smaženia a varenia. Vďaka nemu je tiež odolný voči pripaľovaniu a prilepovaniu jedla, na varenie nie je potrebný žiadny tuk ani iný olej. Hliníkový materiál rýchlo jedlo zohrieva a prenáša teplo, vďaka čomu je časovo aj energeticky úsporný. Lávový náter zaisťuje udržanie tepla, preto v ňom jedlo vydrží dlhšie teplé. 

Lávový hrniec Lava stone je možné prenášať aj horúci, vďaka úchytom, ktoré sú pokryté tenkou pevnou gumou, príjemnou na dotyk, ktorá vôbec nepáli. Na manipulovanie s hrncom teda nie je potrebná chňapka ani žiadna utierka. Je vhodný na akýkoľvek typ povrchu, na plynové, elektrické, keramické, halogénové a indukčné sporáky, dokonca aj na gril alebo ohnisko. Pri hrncoch sa všeobecne odporúča, aby boli postavenú na maximálne takú veľkú platňu, ako je priemer hrnca. Zabezpečí sa tým rovnomerné zahrievanie a maximálne využitie tepelnej energie potrebnej na varenie.

V ponuke máme hrniec Lava stone s priemerom 20 cm, 24 cm a 28 cm. Hrúbka steny je do 3 mm. V jarnej ponuke je spolu so sklenenou pokrievkou s dierkou na vývod pary. Pokrievka je vyrobená zo žiaruvzdorného skla a pasuje aj na panvice Lava stone. Pokrievky je možné dokúpiť aj samostatne. Veľký hrniec Lava stone má granitovú, šedú farbu. Farba hrnca je univerzálna, preto je vhodný do každej kuchyne. Multifunkčný hrniec je ideálny na varenie, vyprážanie a dusenie jedla. 

Hrniec Lava stone je vďaka jeho odolnosti a multifunkčnosti veľmi obľúbený medzi zákazníkmi. Tento typ materiálu má dlhú životnosť. Zákazníci nemajú dôvod hrniec Lava stone reklamovať. Mnohí ho používajú už 10 rokov a stále sú s ním spokojní. Hrnce aj panvice sú osobne vyskúšané, aj našimi zamestnancami. V zvýhodnenej jarnej ponuke máme aj panvice Lava stone, kvalitné naberačky, randlík a nerezové čajníky Lava stone. Kuchynské náčinie Lava je možno pohodlne zavesiť za rúčky, a tak ho mať stále po ruke, šetrí sa tým aj miesto v skrini.

Za zvýhodnené ceny kúpite priamo na e-shope, alebo osobne na predajni v Trnave.