Vyhľadať
Close this search box.
Vyhľadať
Close this search box.

Záhradné párty: Zábava a relaxácia pod otvoreným nebom

V dnešnom zrýchlenom svete plnom povinností a stresu sa záhradné párty stávajú vítanou príležitosťou na oddych a zábavu. Táto neformálna udalosť prináša do života osvieženie a relaxáciu, a to všetko za úžasného pozadia prírody a vonkajšieho prostredia. Záhradné párty sú skvelým spôsobom, ako spojiť blízkych priateľov a rodinu v neformálnom prostredí. Nezávisle na tom či máte veľkú záhradu alebo len malý balkón, môžete vytvoriť príjemnú atmosféru plnú radosti a smiechu. V tomto článku vám ponúkneme niekoľko tipov, ako usporiadať úspešnú záhradnú párty.

Sedenie a stolovanie

Zabezpečte dostatok pohodlných miest na sedenie pre vašich hostí. K dispozícii môžu byť záhradné stoličky, lavičky, deky na tráve alebo dokonca vankúše na zemi. Cieľom je, aby sa hostia cítili pohodlne a uvoľnene. Aby nebola hosťom večer zima, pripravte ku stoličkám aj deky. Využiť možno aj rôzne hamaky alebo závesné siete.

Ak nemáte stôl, ktorý by ste mohli využiť na záhrade, nevadí. Ako stôl je možné použiť dosky alebo palety položené na zemi. Fantázií sa v tomto prípade medze nekladú. Na stôl môžete položiť rôzne obrusy. Dizajn obrusu aký vyberiete, prispôsobte téme párty, ktorú organizujete. Využiť môžete rôzne obrusy s kvietkami, srdiečkami alebo s iným vzorom. Miesto obrusu je možné využiť aj rôzne prestierania. Ak budú na vašej párty aj deti, prestieranie s veselým vzorom ich isto poteší. Servítky, taniere, poháre a iné potrebné náčinie je možné tiež tematicky alebo farebne zladiť. Pri dekorovaní stolov je potrebné využiť kreativitu.

Dekorácie a atmosféra

Na doplnenie atmosféry je možné využiť rôzne dekoračné predmety. Farebné sviečky, svetlá, lampiony, lampáše alebo zápalné fakle nie len osvetlia priestor keď sa zvečeria, ale ho aj útulne doplnia. Kvetinové ikebany položená na stole krásne vyzdobia váš exterier. Umelé alebo živé kvety vo váze na stole ho pekne doplnia. Ak budete mať sedenie pod stromom, rôzne dekorácie zavesené na ňom ho dokonale oživia. Atmosféru môžete tiež vytvoriť hudbou, spoločenskými hrami alebo vymyslením aktivít, ktoré zabavia vašich hostí. Je však potrebné myslieť aj na počasie. Ak bude teplo, je potrebné vytvoriť tieň pomocou prístrešku, alebo slnečníkmi. V prípade, že začne pršať vám prístrešok poslúži aj ako kryt pred dažďom.

Jedlo

Jedlo, po ktorom si budú všetci olizovať prsty, je základ perfektného zážitku. V lete a teplom počasí sa vytráca chuť jesť, preto by bolo treba pripraviť najmä ľahšie jedlá. Jednou z populárnych volieb je grilovanie. Grilovať možno takmer každú potravinu, od rôznych druhov mäsa až po zeleninu. Pri grilovaní potešíte mäsožravcov, rovnako aj vegetariánov. Svoju kreativitu môžete použiť aj na vytvorenie šalátov, jednohubiek, alebo obložených mís. Popustiť uzdu fantázií môžete aj pri vymýšľaní dezertov a nápojov. Zmrzlinové poháre, ovocné koláče, smoothies alebo limonády hostia určite ocenia. Schladiť sa pri teplom počasí možno domácimi limonádami. Pripraviť ich možno vo veľkých fľašiach, z ktorých si hostia budú priamo čapovať do pohárov. Kreativitu možno využiť aj pri príprave ľadu. Do formy na ľad vložte okrem vody aj kúsky ovocia, mätu alebo jedlé kvety. Pohár s nápojom vďaka tomu rozveselí každého.

Najdôležitejším cieľom záhradnej párty je vytvoriť príjemnú a uvoľnenú atmosféru, kde sa hostia môžu spojiť, oddýchnuť si a zabaviť sa. Záhradná párty je príležitosťou na vytvorenie nezabudnuteľných chvíľ a spoločných zážitkov, na ktoré budú hostia s radosťou spomínať. Pri jej plánovaní a organizovaní nechajte svoju kreativitu pracovať naplno.

Zorganizujte si svoju záhradnú párty spolu s nami a nakúpte produkty v týchto kategóriách: prestierania na stôl, karafy a fľaše, umelé kvety, obrusy na metráž, iné doplnky do záhrady, svietniky a lampáše a mnoho iných.

Kategórie článkov